سکوی پرتاب موشک کره شمالی آماده شلیک شد

1392/01/22

خبرگزاری کیودوی ژاپن به نقل از یک مسئول وزارت دفاع این کشور اعلام کرد یک یا دو سکوی پرتاب موشک میان برد موسودان آماده شلیک شد.به گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران، کیودو به نقل از این مقام افزود تصاویر مربوط به نحوه قرار گیری سکوهای پرتاب موشک کره شمالی با ماهواره گرفته شده است.

وی افزود نشانه‌های وجود دارد مبنی بر اینکه ممکن است کره شمالی موشک‌های موسودان را هر لحظه در آینده‌ای نزدیک شلیک کند.

وزارت دفاع ژاپن در تماس خبرگزاری فرانسه از هر گونه اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

به گفته سئول، کره شمالی اواسط هفته گذشته دو موشک موسودان را با قطار جابجا کرد و آنها را روی خودروهای مجهز به سکوی پرتاب موشک مستقر کرده است. 

موسودان از لحاظ تئوری سه هزار کیلومتر برد دارد و می تواند به کره جنوبی و ژاپن برسد.

این موشک همچنین در صورت حمل بار سبک احتمالا می تواند به اهدافی در چهار هزار کیلومتری نیز برسد و بنابراین از لحاظ تئوری می تواند جزیره گوام را در اقیانوس آرام که سه هزار و سیصد و هشتاد کیلومتر تا کره شمالی فاصله دارد و شش هزار سرباز آمریکایی در آنجا مستقر هستند هدف قرار دهد.

ژاپن، آمریکا و کره جنوبی امروز پنجشنبه همچنان در حالت آماده باش به سر می برند.

شلیک احتمالی موشک از سوی کره شمالی ممکن است تا پانزده آوریل، روز تولید کیم ایل سونگ پایه گذار جمهوری دموکراتیک خلق کره (نام رسمی کره شمالی) که در سال 1994 درگذشت، صورت بگیرد.

امروز یازده آوریل همچنین روزی کلیدی در تاریخ کره شمالی است چرا که مصادف است با نخستین سالگرد انتصاب کیم جونگ اون، نوه کیم ایل سونگ به سمت دبیر اولی حزب کارگران کره، تنها حزب در کره شمالی.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد