فرمانده گمنام مدافعان مراقد اهل بیت(ع) در شامات + عکس در سوریه و ایران

1392/05/29

تیپ ذوالفقار به فرماندهی «ابوشهد» و «ابوهاجر» و با عضویت مجاهدان عراقی، وظیفه مراقبت از حرم حضرت زینب(س) و مناطق شیعه نشین اطراف دمشق را برعهده دارد. 

ابوهاجر معاون فرمانده تیپ ذوالفقار ، مدافعین مراقد مطهر اهل بیت(ع) در سوریهبه گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ از زمان آغاز بحران سوریه در سال 1390 (2011 میلادی) مردم و کشور سوریه شاهد ورود گروه‌های مسلح تروریستی از کشورهای مختلف منطقه از جمله کشورهای همجوار سوریه به داخل این کشور بوده است.


از میان مهمترین گروه‌های تروریستی مسلحی که تحت عنوان جهاد و در واقع برای براندازی نظام در سوریه وارد این کشور شدند، می‌توان به گروه‌های "جهادی تکفیری سلفی وهابی" اشاره کرد که دارای گرایش های "القاعده‌ای" بودند و مهمترین آنها در گروه تروریستی و جهادی تکفیری "جبهة النصرة" نمود پیدا می‌کند که شاخه سازمان تروریستی "القاعده" در سوریه به‌شمار می‌آید و چندی پیش بیعت خود را با سازمان القاعده و رهبر آن «ایمن الظواهری» اعلام کرد.


گروه‌های تروریستی فعال در سوریه خرداد سال گذشته در حمله‌ای جدی و خطرناک تلاش داشتند، تا با یک کامیون بمب‌گذاری شده حرم مطهر حضرت زینب(س) را منفجر کنند، اما این کامیون پیش از ورود به ترمینال خودروهای نزدیک به حرم مطهر منفجر شد و این عملیات انتحاری ناکام می‌ماند.


همچنین در 12 اردیبهشت ماه سال جاری این گروههای تکفیری با حمله به مزار "حجر بن عدی"، صحابه امام علی(ع) و نبش قبر این صحابه جلیل القدر  جنایت دیگری را رقم زدند


این درحالی است که پیش از این هم شاهد تعدی و تجاوز این گروه‌ها به بارگاه حضرت سکینه(س) دخت حضرت امام حسین(ع) و تلاش برای تخریب و منهدم کردن این بارگاه و همچنین تلاش برای حمله به بارگاه مطهر حضرت زینب(س)، خواهر گرانقدر حضرت امام حسین(ع) بودیم.


در بحبوحه این خبرها خبری از سوی رسانه‌های منطقه‌ای منتشر شد که نگاه‌ بسیاری از جمله شیعیان منطقه را به خود جلب کرد:


گردان "ابوالفضل العباس" نیروی نظامی شیعی است که سال گذشته و پس از تهدیدات عناصر تکفیری جبهة النصرة مبنی بر انهدام و تخریب این بارگاه مطهر حضرت زینب(س) با هدف حمایت و محافظت از این مرقد تأسیس شد.


در این ارتباط شماری از رسانه‌های منطقه‌ای از جمله رسانه‌های عراقی اظهار ‌کردند که پایه‌گذار و تشکیل دهنده گردان "ابوالفضل العباس" نیروهایی موسوم به "گردان‌های حزب الله عراق" هستند که بنابر ادعای این رسانه‌های رهبری این گردان‌ها را فردی به نام «ابو مهدی المهندس» برعهده دارد که هم خود و هم اعضای تشکیل دهنده نیروهای موسوم به گردان‌های حزب‌الله از شیعیان عراقی هستند.


آنگونه که اظهار شده است، تمام رزمندگان این گردان یا از اتباع عراقی هستند یا از اتباع لبنانی یا اینکه از اتباع عراقی ریف دمشق در جنوب هستند که در سال 2006 پس از خشونت‌های طایفه‌ای و مذهبی مهاجرت کرده و راهی سوریه شده‌اند تا در این کشور اقامت کنند.


پس از تیپ حضرت ابوالفضل العباس، "تیپ ذوالفقار" دومین گروه مسلحی است که برای حفاظت از مراقد مطهر اهل بیت(ع) در سوریه تشکیل شده است. «ابوشهد» و «ابوهاجر» به ترتیب به عنوان فرمانده کل و معاون فرمانده، این تیپ را تشکیل داده اند.


ابوهاجر که از کشور عراق به سوریه رفته گفته است: ما در اینجا تیپ حضرت ابوالفضل العباس و تیپ ذوالفقار را تشکیل دادیم که متشکل از شیعیان عراق، سوریه و دیگر کشورهاست.


وی در ادامه می گوید: زمانی که مبارزات در منطقه ما آغاز شد، به همراه ارتش سوریه وارد عملیات نظامی شدیم تا مناطقی را که توسط شورشیان گرفته شده بود پاکسازی کنیم.


این شیعه عراقی افزود: گروه ما وظیفه مراقبت از حرم حضرت زینب(س) و مناطق شیعه نشین اطراف دمشق را برعهده دارد.

از این فرمانده گمنام اطلاعات و اخبار زیادی در دسترس نیست است؛ اما تصاویر زیر تاکنون از این مدافع حرم اهل بیت(ع) منتشر شده است: 


زیارت و احترام نظامی ابوهاجر به امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در سفر زیارتی به مشهد و قم:http://abna.ir/data.asp?lang=1&id=453780

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد